Windows fotoğraf içindeki metni kopyalayacak özelliği duyurdu

Windows 11’e yakında gelecek bir özellik, Android telefonlarınızdan senkronize edilen fotoğrafların içindeki metinleri seçip kopyalamanıza olanak tanıyacak. Artık bir fotoğraftaki metni kopyalamak için ekstra adımlar atmanıza gerek kalmayacak. İşte yeni özelliğin detayları…

Windows 11’e yeni gelen özellik sayesinde fotoğraf içinde yer alan metni kopyalayabilirsiniz

Windows Phone Link, telefonunuzu ve bilgisayarınızı birbirine bağlayarak çağrılarınızı, mesajlarınızı, bildirimlerinizi ve fotoğraflarınızı senkronize ediyor. Telefon tarafında “Link to Windows” olarak bilinen bu özellik, Android kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. Maalesef iOS kullanıcıları için aynı kapsamlı özellikler yok; sadece bildirimler, mesajlar ve çağrılar Bluetooth üzerinden senkronize edilebiliyor.

Gelelim asıl konuya. Phone Link’in yeni özelliği sayesinde, Android telefonunuzdan senkronize ettiğiniz fotoğrafların içindeki metinleri seçip kopyalayabileceksiniz. Windows’un Snipping Tool aracı geçen yıl bu özelliği kazanmıştı.

Şimdi de Phone Link, bu deneyimi bir adım öteye taşıyor. Artık fotoğraftaki bir metni kopyalamak için ekstra bir araca ihtiyaç duymadan, direkt olarak uygulama içinden bu işlemi gerçekleştirebileceksiniz. Özelliği deneyenler ve sonuçların fena olmadığını söylüyor. OCR (Optik Karakter Tanıma) işlevi genel olarak iyi çalışıyor, ancak bazen Samsung ve Apple’ın metin çıkarıcılarından biraz daha fazla hata yapabiliyor.

Yani, uzun metinler için hala cihazlar arası kopyala ve yapıştır özelliğini kullanmak daha mantıklı olabilir. Ancak, kısa metinler ve hızlı işlemler için bu yeni özellik gayet yeterli. Bu özellik şu anda Release Preview Insider sürümlerinde aktif durumda ve çok yakında herkesin kullanımına sunulacak.

Windows 11 kullanıcıları için büyük bir yenilik olan bu özellik, özellikle iş ve günlük kullanımda büyük kolaylık sağlayacak. Artık bir fotoğrafı açıp içindeki metni doğrudan kopyalayabilirsiniz. Bu özelliği nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir